• bars
 • quick_phone
 • quick_calendar
 • quick_insta
 • quick_yt
 • quick_tiktok
 • Společnost Cara Plasma slaví jubileum spolu se svými dárci

  position_default

  27.09.2023

  Jedna z největších sítí poboček plasmaferetických center v České republice slaví 10 let. Vůbec prvního dárce krevní plasmy přijali v Cara Plasma 11. září 2013 na pobočce v Praze. Kulaté výročí nezůstalo bez povšimnutí a vedle limitované edice vína pro každého dárce, naservírovala veřejnosti Cara Plasma ve spolupráci s agenturou WeBetter kampaň, do které zapojila dárce z vlastních řad.

  číst více
 • 6 receptů na zdravá jídla, která jsou ideální pro dárce krevní plasmy

  position_default

  15.09.2023

  Věděli jste, že kvalitu krevní plasmy přímo ovlivňuje, co jíme a pijeme? Aby byla darovaná krevní plasma v potřebné kvalitě a bylo možné ji dále využít, musí být fit i její dárce. Máme pro vás proto tipy na jednoduché a zdravé recepty pro všechny, kteří se chtějí cítit dobře a pomáhat spolu s námi zachraňovat lidské životy.

  číst více
 • 3 důvody, proč se stát pravidelným dárcem krevní plasmy

  position_default

  31.08.2023

  Krevní plasmě se někdy přezdívá „tekuté zlato“ – je totiž skoro stejně vzácná a pro spoustu lidí představuje jedinou naději na uzdravení, nebo zlepšení kvality života. Stále ji bohužel není možné komplexně vyrobit uměle a dobrovolné dárcovství je tak jedinou možností, jak ji získat. Přečtěte si, proč ji darovat a staňte se i vy hrdinou a pomáhejte spolu s námi!

  číst více
 • 10 zásad zdravého životního stylu. Nejen pro dárce krevní plasmy

  position_default

  21.08.2023

  Přestože je na krevní plasmě denně závislá spousta lidí, dárcovství je stále jedinou možností, jak ji získat a dále využívat. Na straně dárcovství je pak pro úspěšný odběr a kvalitu samotné krevní plasmy důležitá příprava nejen před odběrem, ale ideálně i dlouhodobý zdravý životní styl dárce. Přečtěte si základní tipy, jak žít zdravě a staňte se i vy součástí světa dobrovolných dárců – našich hrdinů, kteří každý den pomáhají zachraňovat lidské životy.

  číst více
 • Den před odběrem: jak správně jíst a na co si dát pozor?

  position_default

  21.07.2023

  Na darované krevní plasmě jsou denně závislé životy lidí a každý dobrovolný dárce je proto nepostradatelný. Aby byl odběr úspěšný, je třeba před ním dodržet pár pravidel. Zjistěte, jaká to jsou, staňte se i vy hrdinou a pomáhejte spolu s námi.

  číst více
 • Darování krve a darování krevní plasmy. V čem se liší?

  position_default

  17.07.2023

  O možnosti darovat krev ví každý z nás. Co se vám ale vybaví, když se řekne odběr krevní plasmy? Možná vůbec nic. Pojďme to změnit! Přečtěte si o obou typech dárcovství a zjistěte, jak můžete právě vy pomoci těm, kteří to potřebují nejvíce. Dobrovolné dárcovství je nenahraditelná pomoc při záchraně lidských životů

  číst více
 • Jak se žije s hemofilií a jakou roli hraje v životě hemofilika krevní plasma?

  position_default

  11.07.2023

  Snížená srážlivost krve u hemofiliků s sebou nese zvýšené nebezpečí při jakémkoliv úrazu. Nemoc se typicky projevuje krvácením do kloubů či svalů nebo i velmi nebezpečným krvácením do vnitřních orgánů. S tím měl zatím nejvážnější a snad poslední problém i Max, a to už v šesti letech.

  číst více
 • Věrnostní program Cara Plasma: Jak funguje a jaké odměny na vás čekají?

  position_default

  11.07.2023

  Každý den pomáhá darovaná krevní plasma tisícům lidí k uzdravení nebo zlepšení kvality jejich života. V Cara Plasma si našich dárců velmi vážíme a máme pro ně připraven věrnostní program, v rámci kterého na ně čeká spousta výhod a odměn. Stanete se jedním z nich a pomůžete nám zachraňovat lidské životy?

  číst více
 • Co se děje s krevní plasmou po odběru a k čemu se využívá?

  position_default

  19.06.2023

  Věděli jste, že se plasmě přezdívá dar života? Z téhle jantarově zlaté tekutiny se totiž vyrábí léky, které denně zachraňují tisíce lidských životů. Darovat můžete i vy! To nejcennější totiž proudí v žilách každého z nás.

  číst více
 • Co je to krevní plazma a proč je tak důležitá

  position_default

  24.05.2023

  V těle proudí všem lidem – ti zdraví o ní ani nevědí, těm nemocným může ale doslova zachránit život. Pomozte jim také, to nejcennější je totiž ve Vás! Staňte se dárcem krevní plasmy a darujte tisícům pacientů naději na uzdravení a lepší život.

  číst více
 • Proč darovat krevní plazmu?

  position_default

  03.03.2023

  To nejcennější je ve Vás! Na otázky ohledně darování krevní plasmy odpovídá vedoucí lékař společnosti Cara Plasma MUDr. Martin Toman.

  číst více