• bars
 • quick_phone
 • quick_calendar
 • quick_insta
 • quick_yt
 • quick_tiktok
 • Co vás čeká při první návštěvě v Cara Plasma?

  position_default

  28.02.2024

  Připravte se na cestu, která může zachránit životy. Vaše první návštěva centra Cara Plasma otevírá dveře do světa, kde každý darovaný mililitr plasmy přináší naději. Zjistěte, co vás čeká od registrace až po samotný odběr, a jak se na tento životní krok připravit s jistotou a klidem.

  číst více
 • Společenské uznání dárců je klíčem k budování silné a zdravé komunity

  position_default

  13.02.2024

  Dárcovství je spojeno nejen s pokrokem v medicíně, ale i s touhou pomáhat druhým. Výzva dnešní doby je v tom, jak přesvědčit více lidí, aby se stali dárci, a zajistit tak dostatek krve a krevní plasmy pro ty, kteří ji potřebují. Každý darovaný mililitr může zachránit život nebo výrazně zlepšit kvalitu života pacientů po celém světě.

  číst více
 • Vařte zdravěji s Cara Plasma

  position_default

  12.01.2024

  Protože nám opravdu záleží na zdraví našich dárců, je naším cílem přinášet pravidelně informace ze světa moderních technologií a zdravého životního stylu. Proto jsme se začátek nového roku rozhodli věnovat tématu přípravy jídla v horkovzdušné fritéze, o kterou aktuálně mohou všichni naši dárci soutěžit. Více se dozvíte v článku.

  číst více
 • 3 největší mýty o darování krevní plasmy

  position_default

  20.12.2023

  Láká vás darovat krevní plasmu, ale řešíte obavu, jestli je dárcovství bezpečné? Není se čeho bát. Přečtěte si článek, ve kterém objasňujeme 3 nejčastější mýty, které kolem darování krevní plasmy panují a připojte se k hrdým dárcům, kteří spolu s námi pravidelně pomáhají zachraňovat lidské životy.

  číst více
 • Spánek: proč je tak důležitý a jak ho podpořit

  position_default

  29.11.2023

  Napadlo by vás, že spánek je jedním z významných faktorů, který ovlivňuje nejen naše zdraví, ale i kvalitu krevní plasmy? Aby plasmu bylo možné úspěšně odebrat a využít k záchraně lidských životů, musí být její dárce v dobré kondici a odpočinutý. Přečtěte si náš článek a objevte tipy, jak zkvalitnit spánek díky režimovým opatřením.

  číst více
 • 5 tipů, jak na podzim podpořit imunitu

  position_default

  15.11.2023

  Přečtěte si, jak můžete sami jednoduše podpořit svou imunitu v pár jednoduchých krocích.

  číst více
 • 5 věcí, které může každý z nás změnit ještě dnes a být více fit

  position_default

  20.10.2023

  Poptávka po krevní plasmě každý den stoupá a pro spoustu lidí je její dobrovolné dárcovství jedinou nadějí na uzdravení. Aby ale bylo možné darovanou plasmu využít, je třeba, aby byl její dárce zdravý a fit. Objevte pár jednoduchých tipů, díky kterým můžete vylepšit svůj životní styl a staňte si i vy hrdinou, který bude spolu s námi zachraňovat lidské životy.

  číst více
 • Společnost Cara Plasma slaví jubileum spolu se svými dárci

  position_default

  27.09.2023

  Jedna z největších sítí poboček plasmaferetických center v České republice slaví 10 let. Vůbec prvního dárce krevní plasmy přijali v Cara Plasma 11. září 2013 na pobočce v Praze. Kulaté výročí nezůstalo bez povšimnutí a vedle limitované edice vína pro každého dárce, naservírovala veřejnosti Cara Plasma ve spolupráci s agenturou WeBetter kampaň, do které zapojila dárce z vlastních řad.

  číst více
 • 6 receptů na zdravá jídla, která jsou ideální pro dárce krevní plasmy

  position_default

  15.09.2023

  Věděli jste, že kvalitu krevní plasmy přímo ovlivňuje, co jíme a pijeme? Aby byla darovaná krevní plasma v potřebné kvalitě a bylo možné ji dále využít, musí být fit i její dárce. Máme pro vás proto tipy na jednoduché a zdravé recepty pro všechny, kteří se chtějí cítit dobře a pomáhat spolu s námi zachraňovat lidské životy.

  číst více
 • 3 důvody, proč se stát pravidelným dárcem krevní plasmy

  position_default

  31.08.2023

  Krevní plasmě se někdy přezdívá „tekuté zlato“ – je totiž skoro stejně vzácná a pro spoustu lidí představuje jedinou naději na uzdravení, nebo zlepšení kvality života. Stále ji bohužel není možné komplexně vyrobit uměle a dobrovolné dárcovství je tak jedinou možností, jak ji získat. Přečtěte si, proč ji darovat a staňte se i vy hrdinou a pomáhejte spolu s námi!

  číst více
 • 10 zásad zdravého životního stylu. Nejen pro dárce krevní plasmy

  position_default

  21.08.2023

  Přestože je na krevní plasmě denně závislá spousta lidí, dárcovství je stále jedinou možností, jak ji získat a dále využívat. Na straně dárcovství je pak pro úspěšný odběr a kvalitu samotné krevní plasmy důležitá příprava nejen před odběrem, ale ideálně i dlouhodobý zdravý životní styl dárce. Přečtěte si základní tipy, jak žít zdravě a staňte se i vy součástí světa dobrovolných dárců – našich hrdinů, kteří každý den pomáhají zachraňovat lidské životy.

  číst více
 • Den před odběrem: jak správně jíst a na co si dát pozor?

  position_default

  21.07.2023

  Na darované krevní plasmě jsou denně závislé životy lidí a každý dobrovolný dárce je proto nepostradatelný. Aby byl odběr úspěšný, je třeba před ním dodržet pár pravidel. Zjistěte, jaká to jsou, staňte se i vy hrdinou a pomáhejte spolu s námi.

  číst více