• bars
 • quick_phone
 • quick_calendar
 • quick_insta
 • quick_yt
 • quick_tiktok
 • 5 nejčastějších onemocnění, která pomáhá léčit krevní plasma

  position_default

  13.05.2024

  Na dobré vůli dárců a jimi darované krevní plasmě jsou denně závislé životy mnoha lidí, kteří bojují s vážným onemocněním. I z těchto důvodů zůstává dárcovství krevní plasmy stále nepostradatelnou cestou, jak ji získávat a využívat k záchraně životů. Co přesně ji ale dělá tak výjimečnou a jak se vlastně k léčbě využívá? Pojďte s námi objevit, jaké tajemství tento dar života skrývá.

  číst více
 • TEST: Zjistěte, zda se můžete stát dárcem krevní plasmy

  position_default

  17.04.2024

  Přemýšlíte nad tím, že byste rádi darovali krevní plasmu, ale stále ještě váháte, protože si nejste jistí, zda jste právě vy tím vhodným kandidátem? Udělejte si krátký test a zjistěte během chvilky, zda se můžete stát pravidelným dárcem a pomáhat spolu s námi.

  číst více
 • Staňte se dárcem krvetvorných buněk v Cara Plasma

  position_default

  20.03.2024

  Věděli jste, že se na pobočkách Cara Plasma můžete zapsat do registru dárců krvetvorných buněk? Cara Plasma je totiž několikaletým partnerem Ústavu klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je zřizovatelem Českého registru dárců krvetvorných buněk. Na všech našich 14 pobočkách se tak můžete zaregistrovat a absolvovat vstupní odběry krve.

  číst více
 • Současná moderní medicína se bez dárců neobejde

  position_default

  13.03.2024

  MUDr. Simona Hohlová je kvalifikovanou lékařkou v síti odběrových center Cara Plasma. Aktuálně působí jako lékařka na pobočkách v Brně a Břeclavi. V oblasti dárcovství se pohybuje již od roku 2007. Dárcovství krve a jejích složek je podle ní dobrovolná činnost dárců, která má celospolečenský význam.

  číst více
 • Co vás čeká při první návštěvě v Cara Plasma?

  position_default

  28.02.2024

  Připravte se na cestu, která může zachránit životy. Vaše první návštěva centra Cara Plasma otevírá dveře do světa, kde každý darovaný mililitr plasmy přináší naději. Zjistěte, co vás čeká od registrace až po samotný odběr, a jak se na tento životní krok připravit s jistotou a klidem.

  číst více
 • Společenské uznání dárců je klíčem k budování silné a zdravé komunity

  position_default

  13.02.2024

  Dárcovství je spojeno nejen s pokrokem v medicíně, ale i s touhou pomáhat druhým. Výzva dnešní doby je v tom, jak přesvědčit více lidí, aby se stali dárci, a zajistit tak dostatek krve a krevní plasmy pro ty, kteří ji potřebují. Každý darovaný mililitr může zachránit život nebo výrazně zlepšit kvalitu života pacientů po celém světě.

  číst více
 • Vařte zdravěji s Cara Plasma

  position_default

  12.01.2024

  Protože nám opravdu záleží na zdraví našich dárců, je naším cílem přinášet pravidelně informace ze světa moderních technologií a zdravého životního stylu. Proto jsme se začátek nového roku rozhodli věnovat tématu přípravy jídla v horkovzdušné fritéze, o kterou aktuálně mohou všichni naši dárci soutěžit. Více se dozvíte v článku.

  číst více
 • 3 největší mýty o darování krevní plasmy

  position_default

  20.12.2023

  Láká vás darovat krevní plasmu, ale řešíte obavu, jestli je dárcovství bezpečné? Není se čeho bát. Přečtěte si článek, ve kterém objasňujeme 3 nejčastější mýty, které kolem darování krevní plasmy panují a připojte se k hrdým dárcům, kteří spolu s námi pravidelně pomáhají zachraňovat lidské životy.

  číst více
 • Spánek: proč je tak důležitý a jak ho podpořit

  position_default

  29.11.2023

  Napadlo by vás, že spánek je jedním z významných faktorů, který ovlivňuje nejen naše zdraví, ale i kvalitu krevní plasmy? Aby plasmu bylo možné úspěšně odebrat a využít k záchraně lidských životů, musí být její dárce v dobré kondici a odpočinutý. Přečtěte si náš článek a objevte tipy, jak zkvalitnit spánek díky režimovým opatřením.

  číst více
 • 5 tipů, jak na podzim podpořit imunitu

  position_default

  15.11.2023

  Přečtěte si, jak můžete sami jednoduše podpořit svou imunitu v pár jednoduchých krocích.

  číst více
 • 5 věcí, které může každý z nás změnit ještě dnes a být více fit

  position_default

  20.10.2023

  Poptávka po krevní plasmě každý den stoupá a pro spoustu lidí je její dobrovolné dárcovství jedinou nadějí na uzdravení. Aby ale bylo možné darovanou plasmu využít, je třeba, aby byl její dárce zdravý a fit. Objevte pár jednoduchých tipů, díky kterým můžete vylepšit svůj životní styl a staňte si i vy hrdinou, který bude spolu s námi zachraňovat lidské životy.

  číst více
 • Společnost Cara Plasma slaví jubileum spolu se svými dárci

  position_default

  27.09.2023

  Jedna z největších sítí poboček plasmaferetických center v České republice slaví 10 let. Vůbec prvního dárce krevní plasmy přijali v Cara Plasma 11. září 2013 na pobočce v Praze. Kulaté výročí nezůstalo bez povšimnutí a vedle limitované edice vína pro každého dárce, naservírovala veřejnosti Cara Plasma ve spolupráci s agenturou WeBetter kampaň, do které zapojila dárce z vlastních řad.

  číst více