01.06.2020 - Platí pro pobočky Břeclav,Praha 1,Brno OC Olympia,Jihlava

post-271

Tisková zpráva, Praha 1. 6. 2020, Cara Plasma

Nadace Kapka naděje uzavřela novou spolupráci s nejmodernějšími dárcovskými centry krevní plazmy Cara Plasma. Základem spolupráce je podpora Kapky naděje, kdy všechna centra Cara Plasma věnují nadaci z každého odběru určitou finační částku. Celá spolupráce byla domluvena na dobu jednoho roku. Dárcovské centrum v Praze při této příležitosti navštívila zakladatelka Kapky naděje Vendula Pizingerová.

Celá návštěva dárcovského centra probíhala v příjemném a přátelském duchu. Paní Pizingerová si prošla celé centrum i veškeré jeho zázemí. Potkala se s několika dárci krevní plazmy a na odběrovém sále s ní vzniklo i několik zajímavých fotografií.

 „Krev jsem darovala pětkrát v životě, plazmu ještě nikdy, ale vzhledem k tomu, že se v tomto oboru v rámci hematologie pohybuji již 20 let, tak sama vím, že to je záslužná činnost,“ sdělila nám v průběhu své návštěvy.

„Chtěla bych všem dárcům plazmy moc a moc poděkovat, že jste se rozhodli darovat. A když už jste u toho, staňte se o kapku lepším dárcem a člověkem a pamatujte na Kapku naděje“ řekla nám na závěr zakladatelka této nadace.


O Cara Plasma

Cara Plasma provozuje nejmodernější soukromá dárcovská centra krevní plazmy na několika místech v České republice. Naleznete ji v Praze, Břeclavi, Brně a Jihlavě. Dárcovská centra si zakládají na vysoké profesionalitě personálu, důrazu na bezpečnost a v neposlední řadě na moderním a příjemném prostředí. Na jejich pobočkách se můžete zařadit i mezi dárce krvetvorných buněk. Cara Plasma je totiž součástí náborových center Českého registru dárců krvetvorných buněk pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Mottem Cara Plasmy je „Pomáhat je lidské“.

O nadaci Kapka naděje

Kapka naděje je nadační fond pro pomoc dětem, které se potýkají zejména s poruchou krvetvorby, s nádorovým onemocněním a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Vznik Nadačního fondu Kapka naděje souvisí s těžkou zkušeností manželů Venduly a Karla Svobodových. Jejich dcera Klára onemocněla v roce 1998 těžkou formou leukémie, které nakonec podlehla. V průběhu pobytu na transplantační jednotce si Vendula Svobodová uvědomila přístrojovou nedostatečnost na tomto pracovišti a v návaznosti na tuto zkušenost založila Nadační fond Kapka naděje.

Staňte te se dárci plazmy a pomáhejte dvakrát. Hodina Vašeho času zachrání někomu celý život!

Registrace času odběru

{**}