10.11.2020 - Platí pro pobočky Břeclav,Praha,Brno,Jihlava

post-306

Paní Ludmila u nás pravidelně darovala krevní plazmu již od roku 2015 a za tu dobu u nás absolvovala 112 odběrů . V dárcovství již nemůže nadále pokračovat z důvodu dosažení maximálního věku pro darování, kterým je 65 let. Tímto bychom chtěli paní Ludmile poděkovat za přízeň a popřát jí hodně zdraví a pohody v životě. Více v rozhovoru:

 1. Co Vás vedlo k dárcovství plazmy?

Před více než 5 lety jste přišli k nám na školu, do Trojského gymnázia, přednášet o dárcovství plazmy a nabídli jste také možnost se osobně zapojit a plazmu darovat. Ne všem dětem z mé třídy ale bylo tehdy 18 let, počkali  jsme tedy pár měsíců a v září 2015 jsme se dostavili do Cara Plasmy na odběry. Přišla celá třída, včetně mé maličkosti, i když všichni nakonec možnost se zapojit nedostali. Překážkou byl ne úplně vyhovující zdravotní stav nebo třeba nedávná operace či tetování. Paní manažerka nás provedla po centru, seznámila se zpracováním plazmy a zodpověděla všechny dotazy. Pak už se rozběhly samotné odběry. A také se natáčelo. Dodnes jsme na vašich stránkách! Já jsem možnost darování stihla "za 5 minut 12", těsně před svými 60. narozeninami, což je podmínka pro prvodárce. Dřív jsem o darování krve moc nepřemýšlela, bála jsem se jakéhokoliv odběru, jakékoliv jehly, ale před třídou jsem to nemohla dát najevo, nemohla jsem být za "zbabělce", který třídu jen doprovodí a sám se nezúčastní. Tak strašný ten první odběr ale nebyl, tak jsem pokračovala i dál...

2. Jak jste byla spokojená se službami a servisem našeho centra?

Nepamatuji se, že bych někdy měla potřebu si na cokoliv stěžovat. Někdy jsem déle čekala, ale většinou vše probíhalo bez problémů. Personál ochotný, profesionální, zpravidla usměvavý.

3. Doporučila byste naše centrum a dárcovství plazmy jako takové?

Ano. Nechat si 2x do měsíce odebrat plazmu, která se velmi brzy obnoví, je to nejmenší. Navíc je pravidelně kontrolován i váš zdravotní stav, což je další plus. A  předodběrový pitný a stravovací "detox" tělu určitě prospěje. A pokud jsou dárci navíc hýčkaní, není důvod váhat.

4. Je pro Vás náš věrnostní program dostatečně pestrý? Měla byste nějaké návrhy na jeho vylepšení nebo Vás napadá něco, co tam vyloženě chybí?

Věrnostní program je maximální, ale i tak je neustále doplňován novými nabídkami. Vybere si stoprocentně každý. Nenapadá mě nic, co by v něm scházelo.

5. Je odběr nepříjemný/příjemný? Je třeba mít strach z bolesti či jehel?

Odběr je v naprosté pohodě, pokud jste připraveni např. díky tomu, že den před ním i v den odběru vypijete dostatečné množství vody (snažila jsem se pít 3 litry) a dodržujete i stravovací režim. Samozřejmě začátek, samotné napíchnutí příjemné není, ale to netrvá více než 1-2 vteřiny. A pak už jen dostatečně mačkat míček... a ani ne za 45 minut si můžete pochutnávat na občerstvení.

6. Čemu jste se nejčastěji věnovala při relaxu na lehátku?

Občas jsem si četla, někdy poslouchala hudbu ze sluchátek, ale spíš jsem jen odpočívala a soustředila se na odběr.

7. Dotazem či odpovědí nás můžete navést k čemukoliv důležitému…sedmička je tedy volná pro Vaše vyjádření

Určitě doporučuji vyzkoušet a darovat alespoň párkrát. Každá kapka pomáhá, že? Jde nejen o váš dobrý pocit... Zní to otřepaně, ale byla jsem ráda, že mohu trochu přispět těm, kteří nemají to štěstí v podobě dostatečného zdraví.